Saç Ekimi Sonrası Bakım

SAÇ EKİMİ ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Saç ekimi sürecinize öncelikle bir saç analiziyle başlıyoruz. Bu analizi isterseniz yüz yüze isterseniz de whatsapp üzerinden göndereceğiniz fotoğraflarla yapabiliriz. Bu analiz tamamen uzmanlarımız tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Bu analiz sonrasında sizin saç ekimine ne derece uygun olduğunuza karar verilmekte ve detaylı bilgi verilmektedir. Bu süreçte tüm merak ettiğiniz sorular uzmanlarımız tarafından özenle cevaplandırılmaktadır.

Operasyonlarımız İstanbul’da gerçekleşmektedir. İstanbul dışından gelen hastalarımız için VIP hava alanı transferi ve konaklama hizmetleri sunmaktayız.  Operasyon süresince ekip arkadaşlarımızdan biri sizi asiste edecektir.

Operasyona başlamadan önce HIV ve Hepatit gibi hastalıklara karşı kan testi yapılmaktadır. Test sonuçları yaklaşık 15 dakika içinde sonuçlanır ve sonuçların temiz çıkma durumunda operasyona başlanır.

Operasyon lokal anesteziyle yapılmaktadır. Bu süreci daha konforlu geçirmeniz açısından iğnesiz anestezi cihazı kullanmaktayız. İğnesiz anestezi cihazı anestezinin cilt altına basınç yoluyla geçmesini sağlar. Saç cildiniz yoğun bir şekilde uyuştuktan sonra, bu sefer iğneli anestezi yapılarak tamamen saç cildiniz tamamen uyuşturulur. Uyuşturma işlemi tamamlandıktan sonra operasyon süresince acı hissetmezsiniz

 1. Aşama

Donör alanı, yani ense bölgesinde bulunan greft dediğimiz saç kökleri, mikro motor yardımıyla tek tek çıkarılır. Bu aşamada tamamen son teknoloji olan FUE tekniği kullanılır. Alınan kökler tekrar ekilene kadar özel bir solüsyon içinde steril bir şekilde bekletilir.

 1. Aşama

Greft alımı aşaması tamamlandıktan sonra saç ekimi yapılacak olan alan lokal anesteziyle uyuşturulmaktadır. Sonrasında safir uç dediğimiz bir kristal, anti bakteriyel uçla kişinin orijinal saç yönleri göz önünde bulundurularak doğru açılarda kanallar açılır. Kullandığımız safir tekniğinin avantajlarından biri kanalların daha yoğun ve doğal açılmasıdır. Bu sayede çıkan saçlar da daha yoğun ve doğal görünmektedir.  Aynı zamanda keskinliğini kaybetmediğinden saç cildinde travma yaratmaz ve kan dolaşımı bozukluklarına sebep olmaz.

Bu yüzden de saç cildi çok daha hızlı iyileşir.

 1. Aşama

Son aşamada alınan greft dediğimiz saç kökleri açılan kanalların içine tek tek özenli bir şekilde yerleştirilir.

Saç ekiminiz bittikten sonra size verdiğimiz kozmetik paketiyle bakım süreciniz başlıyor.  Kozmetik paketinin içinde bulunan şampuan ve losyonla size anlattığımız şekilde saçınıza 14 gün boyunca günde 1 defa bakım yapıyorsunuz. Bu işlem saç cildinizdeki kabuklanmaların sağlıklı ve hızlı bir şekilde sona ermesini ve bu sayede saç çıkışlarının başlamasını sağlayacak.

image
image
 • Saç Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Saç ekiminden yaklaşık 1 hafta önce alkol kullanımını tamamen bırakmanız gerekmektedir.
  • Operasyondan önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayınız.
  • Kafein içeren ürünlerin kullanımını minimuma indirmelisiniz.
  • Operasyon öncesi yemek yiyiniz.
  • Yanınızda saç ekiminde sonra başınızdan geçirmek zorunda kalmayacağınız, kolayca giyip çıkarabileceğiniz önden fermuarlı veya düğmeli kıyafetler getirmeyi unutmayınız.
 • Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Size anlatılan talimatlara harfiyen uyunuz. İlaçlarınızı düzenli şekilde kullanınız. İlaçlarınızı düzensiz kullanmanız cilt sağlığınızı etkileyebilir ve saç çıkışlarınızın zarar görmesine sebep olabilir. Aynı zamanda size verilen şampuan ve losyonu da 15 gün boyunca düzenli bir şekilde talimatları göz önünde bulundurarak kullanınız.
  • Başınızda ve yüzünüzde oluşacak şişlikleri önlemek için operasyondan sonraki 3 gün mutlaka sırt üstü yatmanız gerekmektedir. Aksi takdirde başınızda ve yüzünüzde geçici ödem oluşabilir.
  • Operasyon sonrası 4 hafta herhangi bir spor yapmayınız.
  • Operasyon sonrası 7 gün enfeksiyon riskini önlemek adına tozlu ve kirli alanlardan uzak durunuz. Yatağınızı ekstra temiz tutunuz.
  • Sigara içmek saç çıkışları için sağlıklı değildir. Eğer sigara kullanıyorsanız operasyondan sonraki 3 gün kesinlikle sigara içmemeye çalışın. Mümkünse sigarayı azaltmanızı veya bırakmanızı öneririz.
  • Operasyondan sonra saçlarınıza 15 gün boyunca size verilen losyonla ve şampuanla günde bir defa kesinlikle aksatmadan bakım yapınız.
  • Donör alanınıza yani alım yapılan bölgeye saç ekiminden sonra 2 ay makina tıraşı yapmayınız. Saçlarınızı kısaltırken sadece makas kullanınız.
  • Ekilen bölgeye saç ekiminden sonra 6 ay kesinlikle makina tıraşı yapmayınız. Saçlarınızı kısaltırken sadece makas kullanınız.